Skip to content

כושר- נכון או לא נכון

כושר

בתחום הכושר והספורט ישנם מיתוסים רבים. ניתן לשער שאם אתם בדרך להיכנס לכושר אספתם כבר לא מעט מידע כשחלקו נכון וחלקו לא נכון. על מנת לצאת לדרך בבטחה ולעשות כושר נכון, אספנו עבורכם מספר עובדות והחלטנו לעשות בהן סדר.

כושר- לעשות רק היכן שרוצים להוריד שומנים

לא נכון. שלא כמו שנהוג לחשוב, אנחנו לא יכולים לקבוע היכן להוריד שומנים מהגוף. אנחנו אמנם יכולים לעשות תרגילי כושר המתרכזים ברגליים, בידיים או בשרירי הבטן, אך אין זה אומר שדווקא שם תרד מסת השומנים. אם ברצונכם להיכנס לכושר על מנת להוריד ממסת השומנים דעו כי אתם צריכים להיעזר בסבלנות והטוב ביותר שתוכלו לעשות למענכם הוא פשוט לעשות. להתאמן, לבצע פעילות אירובית לצד פעילות מאמץ וכמובן להתייעץ עם מאמן מוסמך לאורך הדרך.

כושר- חייבים להזיע כדי לשרוף קלוריות

לא נכון. הזיעה משמשת את הגוף כדי לווסת את הטמפרטורה שלו. אין קשר ישיר בין ההזעה לבין הקלוריות שאנו מוציאים. ההזעה משמשת את הגוף כדי לשמור עליו והיא מתבצעת גם בעת חשיפה לשמש, לחום או לסאונה. מכאן ניתן להבין כי ההזעה עצמה לא מורידה קלוריות.

כושר- ככל שיש יותר שריר כך נפגעת הגמישות

לא נכון. אין קשר ישיר בין מסת שריר לבין גמישות הגוף. עם זאת, בעת הכניסה לכושר מומלץ מאד להקפיד לבצע גם תרגילי גמישות. תרגילי גמישות יכולים לסייע לגוף שלנו לחוש טוב יותר, להגיע לתוצאות כושר טובות אשר משמשות גם במשחקי ספורט.

פעילות גופנית עם תזונה נכונה תוביל לירידה במשקל

נכון, אך לא תמיד. על מנת לרדת במשקל לא מספיק לעשות כושר, מומלץ גם לשנות את התזונה ולהפוך את המאזן בין הוצאת הקלוריות להכנסה שלהן. כאשר המאזן הוא שלילי, כלומר יותר קלוריות יוצאות מאשר נכנסות, אז הגוף יוריד במשקל. עם זאת, בעת כניסה לכושר מתבצעת גם  התפתחות של השרירים ומסת השרירים שוקלת יותר ממסת השומנים ולכן יכול להיות שבביצוע כושר תהיה עליה במשקל בשילוב של ירידה בהיקפי הגוף.

אימון לא נכון עלול להוביל לנזקים משמעותיים

נכון ביותר. אימון כושר אשר מתבצע שלא כראוי, ללא מתיחות או בעומס רב מדי, עלול להביא לפגיעות חמורות. הפגיעות השונות עלולות להשאיר את המתאמנים שבועות רבים ללא תנועה. לכן, מומלץ לבצע אימון כושר בהתאם להמלצותיו של מאמן מקצועי. אימון שמתבצע שלא על פי הכללים או בעומס שאינו מתאים עלול בהחלט להזיק במקום להועיל.

כיצד תבצעו כושר בלי להזיק לגוף שלכם

בוודאי כבר שמעתם אודות אנשים אשר נפצעו בעקבות כושר שביצעו לא נכון. כל מי שמתכנן להתחיל להיכנס לכושר כדאי שיכיר לא רק את היתרונות הרבים אלא גם את הסכנות ומה ניתן לעשות על מנת להימנע מהן.

הכניסה לכושר היא חוויה עוצמתית, קשה, מאתגרת, משמחת ובקיצור מלאה בהכל מהכל. ההתחלה חייבת להיות הדרגתית והביצוע עבור המקצוענים חייב לכלול ליווי מקצועי או תמיכה ראויה והכי חשוב, שכל מי שיוצא או יוצאת לעשות כושר יכירו את יכולות הגוף שלהם ויעשו הכל כדי להגן עליו כראוי.

יוצאים לדרך, מתחילים לעשות כושר

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ועושים כושר, כדאי שתדעו כי אתם בהתחלה וכי התחלות רבות יכולות להיות קשות. העובדה כי הכניסה לכושר דורשת מאמץ, אינה אומרת שאתם צריכים לחוות פציעות או להישאר בבית בעקבות חוסר יכולת לתפקד. היציאה לכושר צריכה להתבצע בהדרגה, מומלץ מאד לקבוע מטרות הדרגתיות שתוכלו לעמוד בהן וכן להקפיד על ביצוע חימום ומתיחות לפני שאתם יוצאים לדרך.

כושר עבור מתקדמים

יכול להיות שאתם מבצעים כושר כבר שנים רבות ואולי אפילו כבר הגעתם לחלק מההישגים להם אתם מצפים. עדיין, דעו שאין זה אומר שאתם יכולים לדלג על הוראות הבטיחות. אין זה משנה כמה שנים אתם בכושר, חשוב שתקפידו לבצע חימום ומתיחות של הגוף וכן כי עליכם לאכול כראוי ולמלא את המצברים בצורה מאוזנת. חשוב שתשימו לב כי אם אתם בעלי עודף משקל, הכושר יכול לסייע לכם אך גם להכביד על המפרקים ולכן מומלץ מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע המומחים בתחום, שיקבעו יחד אתכם תוכנית כושר שתתאים לקצב שלכם וכן למשקל הגוף אותו אתם נושאים. באופן כללי, גם אם אתם מתקדמים יהיה לכם איש מקצוע להתייעץ איתו לאורך הדרך.

פנקו את עצמכם

כושר שווה לשמירה על הבריאות. עם זאת, יכול להיות שאתם מרגישים שהמשימה לשמור על כושר היא משימה מאתגרת עבורכם ולכן חשוב שתדעו גם לצ'פר ולפנק את עצמכם מדי פעם. כמובן, אין מדובר על ארוחה לא פרופורציונלית אלא על תשבוחות עצמיות ואולי אפילו עיסוי ספורט מפנק. אם אתם מרגישים כי הכניסה לכושר אינה רק שמחה אלא אתגר ובוודאי אם אתם בתחילת הדרך שלכם, חשוב מאד שתדעו לפרגן לעצמכם, אולי תצטרפו לקבוצות כושר ברשתות החברתיות וכך תוכלו להרגיש טוב יותר עם עצמכם ולעמוד באתגרים שהצבתם לעצמכם.

 

 

Published inUncategorized

Be First to Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *