Skip to content

מי צריך הצגות ילדים כשיש סרטים?

הצגות ילדים

ההיצע הבלתי מוגבל של סרטי ילדים מכל סוג העומד לרשות ילדינו כיום, הופך את תרבות ההצגות לילדים, זו שכולנו גדלנו עליה, לכזו שיתרונותיה מוטלים בספק. האמנם?

דווקא היום, יותר מתמיד!

למען האמת, דווקא בעידן הקדמה, בו סרטים הפכו לחלק אינטגרלי ממערך החיים של כולנו ולאופציית התעסוקה החביבה ביותר על הילדים, הצגות ילדים חשובות יותר מאי פעם! הלחץ התמידי המאפיין את חיינו כהורים, החיכוך הבלתי נמנע בין הקריירה וההורות, המייצר אין סוף קונפליקטים ללא הפסקה, ותרבות הפנאי הדיגיטלית של ימינו, אשר הפכה בילויים עשירים רבים שאנו גדלנו עליהם לבתי רלוונטיים בעליל, הופכים את הסרטים לאופציה פופולארית ביותר. אופציה זו היא אולי נוחה ביותר ומאפשרת להורים ליהנות משקט תעשייתי בעוד הילדים יושבים מרותקים למרקע או למסך המחשב, אך אין ספק כי היא איננה אידיאלית. בעידן בו משחקי חצר נחשבים לבילוי פרה – היסטורי, ובילוי משפחתי משותף במטבח הוא סוג של בדיחה טובה, מתברר כי מבחר סרטי הילדים האין סופי הפך לברירת מחדל. אם נעמיק להתבונן בתרבות הבילוי של ילדינו נמצא כי היא איננה תורמת רבות לחינוך, לכושר הגופני , לכישורי החברה ולכישורי החיים שלהם. הצפייה המשותפת בסרט איננה מייצרת קונפליקטים בין הילדים ואינה מזמנת להם כל התמודדות חברתית, מעבר למריבות אודות המקום הקרוב ביותר למרקע, במקרה הטוב. מבלי שנבחין, ילדינו מפתחים אדישות מסוכנת בהחלט לכל סוג של התמודדות ומעדיפים את הפסיביות הנוחה שאיננה דורשת מהם מאום מלבד רביצה על הכיסא וצפייה. בשל כך, לא ניתן לזלזל בערכן של הצגות ילדים. הצגות ילדים הן שריד לתרבות העבר הלא רחוק, לימים בהם בלוי טוב כלל יציאה, חיכוך חברתי והנאה אקטיבית. אם חשוב לכם ללמד את הילדים לבלות באופן פעיל, חיוני ועשיר, הצגות ילדים אמורות להפוך לחלק אינטגרלי מלוח הזמנים שלכם. ללא ספק, זה יהיה מורכב יותר, ידרוש מכם זמן ותשומת לב, וגם הוצאה פיננסית כזו או אחרת. בינינו, להדליק סרט בלחיצת כפתור יהיה קל, חסכוני וזמין הרבה יותר. אבל בשביל הילדים שלכם, בשביל העתיד המבטיח שלהם וגם בשבילכם, הצגות ילדים על בסיס קבוע שוות את ההשקעה, ובגדול.

ועוד סיבה לא פחות חשובה…

זמן האיכות שאנו מבלים עם ילדינו הפך ממונח מוערך למקור לנקיפות מצפון. במרוץ החיים השטוף אנו מתקשים למצוא את הפניות המחשבתית והנפשית אשר תאפשר לנו להתפנות באופן מלא לבילוי מעמיק עם הילד, תוך השתתפות מלאה בחוויותיו, ברגשותיו ובמחשבותיו. הצגות ילדים הן הזדמנות מדהימה לבילוי איכותי עם הילד. פשוט, השאירו את האייפון ברכב והבינו כי הצגות ילדים הן הזמן והמקום לזמן איכות של ממש…

 איך בוחרים הצגות ילדים ?

הצגתו לילדים הן, ללא ספק, אחד התענוגות הילדותיים הגדולים ביותר אשר נחרתים בזיכרונם של הילדים לאורך שנים. כיצד תבחרו את ההצגות שיספקו לילדיכם את ההנאה האופטימלית?

גם לילד שלכם יש מילה!

בבחירת הצגות ילדים הרשו לעצמכם לשתף את הילדים והניחו להם לחוות את דעתם אודות ההצגה המועדפת עליהם. גם אם הילדים צעירים ממש, חשוב ביותר שתאפשרו להם להביע דעה. באופן זה, תלמדו את הילד לשקול, להתלבט ולקחת אחריות על החלטה סופית, וזהו ערך מוסף בעל משמעות רבה, אשר ילווה אותו במגוון תחומים אחרים במהלך החיים. לקחת החלטות ולהכריע, הינן מיומנויות לא פשוטות שרכישתן במהלך הדרך בגילאים מבוגרים יותר עשויה להיות לא קלה, לכם ולילד כאחד. אבל אם תאמנו את הילד בגיל צעיר ביותר לעצמאות מחשבתית, תיהנו מהתוצאות בעתיד. כמובן, אינכם אמורים להציב בפני הילד עשרות אופציות של הצגות ילדים ולצפות שיבצע את הבחירה הנכונה מבחינתו. עליכם לצמצם את מבחר האפשרויות ולהזמין אותו לבחור לו הצגה רצויה מתוך שלוש – ארבע הצגות ילדים אופציונליות. הנחו אותו בעדינות ובחוכמה אל ההחלטה הנכונה, תוך שאתם מלמדים אותו להבחין במכלול הפרמטרים היוצרים החלטה נכונה: עיתוי ההצגה, שעת ההצגה, וכמובן – תוכן ההצגה והכוכבים המשחקים בה. תופתעו לגלות את עומק שיקול הדעת שמסוגלים הילדים להפעיל כאשר מדובר בנושא הקרוב לליבם כמו הצגות ילדים. הם אמנם קטנים, אבל לעולם לא צעירים מדי מכדי ללמוד ולרכוש ערכים חשובים. אז קחו את החוויה המהנה של הצגות ילדים כאמצעי למינוף שיקול הדעת של ילדיכם, והם יודו לכם על כך בעתיד הקרוב ובעתיד הרחוק יותר.

אחרי הכל – אתם ההורים…

להנחיל לילד עצמאות מחשבתית ולהרגיל אותו לקחת אחריות על החלטות הנוגעות לו, זה חשוב בהחלט. עם זאת, חשוב מאוד להקפיד על איזון נכון בין המרחב שאתם מספקים לילד, לבין הסמכות ההורית שלכם. ילד שהוריו מספקים לו חופש פעולה מוחלט עשוי למצוא את עצמו חסר ביטחון והגנה. ככלות הכל, כל ילד קטן צריך לדעת שהוריו נמצאים שם בשבילו בכל מצב, גם במטרה לסייע לו בבחירות ובהחלטות שעליו לבצע בכל שלב בחיים. קביעה זו נכונה לגבי הצגות ילדים, אך לא רק. כיום, ההתלבטויות של הילד מתמקדות בבחירת הצגות ילדים, אך לא רחוק היום בו יהיה עליו לבחור מסלול התמחות באוניברסיטה. לכן, חשוב שתעניקו לו תמיד את התחושה כי אתם נמצאים שם בשבילו, בכל התלבטות בחייו.

Published inUncategorized

Be First to Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *